a a a

Anunț de angajare - șofer

News

20 July 2023

Agenția Națională de Asigurare a Calității în Educație și Cercetare angajează șofer!

Tipul de contract: contract de prestări servicii

Perioada de angajare: nedeterminată

Responsabilități:

  • transportarea în siguranță a angajaților Agenției, pe întreg teritoriul Republicii Moldova;
  • monitorizarea și evidența kilometrilor parcurși și asigurarea încadrării în consumul normat de carburant și uleiuri;
  • completarea documentelor de exploatare a autovehiculului și respectarea proceselor tehnologice de întreținere a autovehiculului, precum și periodicitatea acestora;
  • efectuarea la timp a reviziilor, schimburilor de ulei și filtre, gresarea elementelor ce necesită această operațiune;
  • asigurarea bunei funcționări și întreținerea atât la exterior, cât și la interior a automobilului;
  • semnalarea conducerii Agenției cu privire la orice aspect legat de starea automobilului;
  • exploatarea autovehiculului în conformitate cu instrucțiunile prevăzute în cartea tehnică a acestuia.

Cerințe față de candidat:

  • Studii medii, medii de specialitate, superioare;
  • Permis de conducere categoria B, alte categorii prezintă un avantaj;
  • Cunoașterea la nivel avansat a regulilor circulației rutiere;
  • Minimum 2 ani de experiență profesională;
  • Cunoștințe minime de mecanică auto;
  • Stare de sănătate corespunzătoare postului;
  • Integritate, toleranță, responsabilitate, discreție profesională, confidențiale, onestitate, flexibilitate, rezistență la efort și stres.

Procesul de recrutare: Interviul cu angajatorul.

Detalii la numărul de telefon: (022) 54 54 11.